Wokół koronawirusa
2020-03-19

Otrzymaliśmy następujące pytanie prasowe:

Przygotowujemy materiał, jak w czasie zagrożenia koronawirusem pracują najważniejsze osoby w Krakowie i jak się chronią przed koronawirusem.
1. W jakim trybie pracuje Wojewoda? Czy zdalnie czy z urzędu?
2. W jakim trybie pracują jego zastępcy? Czy zdalnie czy z urzędu?
3. Jeśli Wojewoda pracuje z urzędu to jakie są wprowadzone zasady? Czy np. nie przyjmuje nikogo w gabinecie?
4. Jak generalnie odbywa się kontakt Wojewody z zastępcami i urzędnikami?
5. Jak Wojewoda chroni się przed koronawirusem?
6. Czy ktoś (ewentualnie ile osób z Urzędu Wojewódzkiego) jest obecnie poddanych kwarantannie?

Oto nasza odpowiedź:

Rzeczywiście zmieniło się bardzo wiele, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie wojewody, jak również całego Urzędu.
Wszelkie bezpośrednie kontakty ograniczone są do minimum, a jeśli się odbywają, to w oparciu np. o zachowanie odpowiedniej odległości. Zostaliśmy też wyposażeni w żele antybakteryjne, których na bieżąco używamy. Spotkania z osobami z zewnątrz praktycznie się nie odbywają – nasz Urząd, jak wiele innych, jest zamknięty dla bezpośredniej obsługi klientów (KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU MAŁOPOLSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO W KRAKOWIE DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA). Jeśli już jakieś spotkanie z kimś z zewnątrz musi się odbyć, to zbieramy dane pozwalające później ewentualnie zlokalizować takie osoby. Liczba pracowników wykonujących swoje obowiązki w Urzędzie jest ograniczona. Znaczna część osób pracuje zdalnie. Część pracowników odbiera zaległe urlopy bądź jest w domu z dziećmi.
Spotkania z kierownictwem Urzędu przybrały postać wideokonferencji (jak na zdjęciu). W takiej formule odbywają się też narady ze służbami.
Osobną kwestią jest oczywiście to, że zadań związanych z SARS-CoV-2 jest bardzo dużo. Aktualnie jest to zatem praca w trybie ciągłym, w pełnej gotowości, niejednokrotnie zaczynająca się bardzo wcześnie rano i kończąca się późno w nocy.
Informacji na temat indywidualnych sytuacji pracowników co do zasady nie podajemy.

Informacja MUW
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj