Wokół koronawirusa
2020-03-24

Otrzymaliśmy następujące pytanie prasowe:

Proszę o informację o procedurach, które obowiązują wobec osób, u których potwierdzono obecność koronowirusa, ale przebywają we własnym mieszkaniu/domu. 

Na jaką pomoc mogą liczyć? Jakie są zasady kontroli tych osób? Co z procedurami medycznymi: czy jest dedykowany jakiś konkretny numer medyczny pod którym te osoby mogą uzyskać informacje w przypadku dodatkowych kłopotów zdrowotnych?

Czy w przypadku potwierdzenia telefonicznego o pozytywnym wyniku jest obowiązek dostarczenia takiej informacji drogą pisemną? A jeżeli tak to w jakim terminie? Czy w grę wchodzi przekazanie korespondencji drogą e-mailową?

Czy procedury są identyczne w każdym z województw, czy też są inne (dodatkowe) rozwiązania w woj. małopolskim (a jeżeli tak, to jakie)?

Oto nasza odpowiedź: 


Informacje dostępne są na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie: https://wsse.krakow.pl/page/zalecenia-pteilchz-konsultanta-krajowego-w-dziedzinie-chorob-zakaznych-i-glownego-inspektora-sanitarnego-dotyczace-postepowania-z-chorymi-zakazonymi-sars-cov-2-ktorzy-nie-wymagaja-hospitalizacji/ 


Informacjamuw
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj