Wokół koronawirusa
2020-04-15

Otrzymaliśmy następujące pytanie prasowe:

Proszę o informację, dlaczego osoby, które wracają z zagranicy nie mogą odbywać kwarantanny w Internacie w Starym Sączu. Wiemy, z telefonów mieszkańców, że właśnie tam wskazujecie Państwo możliwość odbywania kwarantanny i taki adres mieszkańcy podają Policji na granicy. Jak się okazuje budynek jest zamknięty, 2 mieszkańców musiało spać w samochodzie a po kilku telefonach wykonanych do służb skierowano ich do Muszyny. 

Proszę o informację dlaczego informują Państwo o możliwości odbycia kwarantanny właśnie w Internacie. Zdarzenie miało miejsce 31 marca.

Wtedy telefonicznie poinformowaliście Państwo dwóch mężczyzn o możliwości odbycia tam kwarantanny. Rodzina poinformowała nas, że zapewnialiście Państwo 2-osobowy pokój, niestety po dojeździe na miejsce Internat był ZAMKNIĘTY!

Oto nasza odpowiedź:

Internat w Starym Sączu nie jest wskazany w wykazie miejsc kwarantanny zbiorowej dla powiatu nowosądeckiego, stanowiącym załącznik do Wojewódzkiego planu działania na wypadek wystąpienia epidemii. Do kwarantanny zbiorowej w tym wykazie dla powiatu nowosądeckiego przewidziany jest obiekt w Muszynie. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego nie kieruje nikogo do konkretnych miejsc, tylko przekazuje zainteresowanym informację telefoniczną o właściwym miejscowo Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, które wskazuje takie miejsce.


Informacjamuw
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj