Wokół koronawirusa
2020-04-21

Otrzymaliśmy następujące pytanie prasowe:

Chciałabym potwierdzić informację, że zostało wypracowane porozumienie w sprawie izolatoriów w Krynicy-Zdroju. Jeśli tak, to bardzo proszę o przedstawienie szczegółów porozumienia. 

Oto nasza odpowiedź:  

Na wczorajszym spotkaniu ze stroną społeczną dookreślone zostały założenia dotyczące tworzenia, jak również bieżącego funkcjonowania izolatoriów. Te intencje najwyraźniej nie były znane, ale są stałe i były już wyrażane. Chodzi przede wszystkim o ochronę zdrowia i życia oraz zabezpieczenie pod kątem izolatoriów także mieszkańców południowej i południowo-wschodniej części regionu. Zajmowanie miejsc w izolatoriach będzie przy tym oczywiście etapowane i w tej chwili największe potrzeby dotyczą Krakowa i powiatów ościennych. Najpierw będzie wykorzystywane izolatorium w hotelu „Wyspiański”, potem kolejne krakowskie, jeśli będzie taka potrzeba.

Jest oczywiste, że wobec nieprzewidywalności zdarzeń musimy mieć rezerwę także dotyczącą innych regionów i obejmującą dodatkowe, rezerwowe miejsca. Po zakażeniach w Krynicy kwarantanną objętych było 200 osób z 20. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego. Na uwadze trzeba mieć zatem wiele aspektów niekorzystnego rozwoju sytuacji i być przygotowanym także na czarny scenariusz.

W związku z tym, że w piątek zawarte zostały umowy na dwa kolejne izolatoria w Krakowie, oceniliśmy, że izolatoria w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym czy pozostałych dwóch obiektach uzdrowiskowych nie są na tym etapie potrzebne (w piątek zawarto umowę w sprawie Nowego Domu Zdrojowego).  


Informacjamuw
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj