Wokół decyzji ZRID dla ostatniego odcinka „zakopianki” – Chabówka – Nowy Targ
2020-05-28

Otrzymaliśmy następujące pytanie prasowe:

Wcześniej mieliśmy od Państwa informację, że decyzji ZRID dla ostatniego odcinka „zakopianki” – Chabówka – Nowy Targ, można się spodziewać w drugiej połowie maja. Ponieważ maj się nam kończy, właściciele gruntów na trasie pytają o wykupy – chciałam zapytać, co z decyzją ZRID dla naszego terenu: 

- czy jakieś okoliczności jeszcze przesuwają ją w czasie? 

- kiedy w takim razie zostanie wydana?

- a dodatkowo: z czego wynikają kłopoty realizacyjne na odcinku Lubień – Naprawa (ponieważ teraz krakowski Oddział GDDKiA wypłaca podwykonawców) i czy rysuje się jakieś rozwiązanie tego problemu? 

 Oto nasza odpowiedź:   

Istotnie, podaliśmy informację o planowanym terminie wydania decyzji dla budowy nowego odcinka drogi krajowej nr 47 tzw. „zakopianki” od Rdzawki do N. Targu – po połowie maja 2020 r. 

Jednakże ze względu na sytuację związaną z koronawirusem konieczne okazało się wydłużenie etapu konsultacji społecznych związanych z oceną oddziaływania inwestycji drogowej na środowisko o kolejne 30 dni.

Najbardziej prawdopodobny termin wydania decyzji „ZRID” to przełom czerwca i lipca br.

Jeśli chodzi o problemy dotyczące realizowanego odcinka DK47 – pozostają one całkowicie poza kompetencjami wojewody; należy zwrócić się do Inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie. 


Informacjamuw
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj