S7 (DALSZY ODCINEK) – NOWA KONCEPCJA
2011-09-09
Udało się znaleźć kompromisowe rozwiązanie w sprawie przebiegu dalszego, projektowanego obecnie, odcinka trasy S7 (od węzła Igołomska do granicy województwa). Nowa koncepcja zakłada poprowadzenie trasy ekspresowej w obniżeniu terenu i niewielką korektę poziomu Al. Solidarności.

Koncepcja opiera się na wytycznych Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który nie zgodził się na przesłonięcie kombinatu estakadą. Dziś (6 września) Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, zorganizował spotkanie poświęcone przebiegowi tego odcinka trasy S7. Andrzej Kollbek, zastępca dyrektora krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że w najbliższym czasie przygotowana zostanie wizualizacja nowej koncepcji, która zostanie przekazana do zaopiniowania służbom konserwatorskim.

- Jest to rozwiązanie, które eliminuje największy problem, czyli przesłonięcie budynków kombinatu przez estakadę. Uwzględnione zostały nie tylko racje konserwatora, ale również postulaty mieszkańców – podkreślił Stanisław Kracik. Jak dodał, lokalne stosunki wodne oraz poziom wód gruntowych nie pozwalają na wybudowanie głębokiego tunelu. Dlatego trasa ekspresowa – według nowej koncepcji, może być poprowadzona w obniżeniu terenu, natomiast Al. Solidarności może zostać w niewielkim stopniu podniesiona od okolicy ul. Wańkowicza do ul. Ujastek Mogilskich. Ta korekta powinna być praktycznie niezauważalna dla kierowców i pieszych.
autostrada droga  S7
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj