Ks. prof. Michał Heller wyróżniony
2016-01-20
Za bycie nauczycielem i mistrzem. Za umacnianie wartościowych idei i niezwykłą zdolność tłumaczenia świata. Za wkład w rozwój Krakowa i polskiej nauki oraz za szereg osiągnięć, które w szczególny sposób są dowodem „mądrości obywatelskiej”, uhonorowany został ksiądz profesor Michał Heller.

Uroczystość wręczenia Medalu „Za mądrość obywatelską” odbyła się w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa. Gratulacje złożył laureatowi m.in. wicewojewoda Józef Gawron.

Ks. prof. Michał Heller jest profesorem nauk filozoficznych specjalizującym się w filozofii przyrody, fizyce i kosmologii. Za swe wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój duchowego wymiaru życia człowieka otrzymał w 2008 roku Nagrodę Templetona (nazywaną „katolickim Noblem”). Przeznaczył ją na utworzenie w Krakowie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Za zasługi w rozwijaniu i popularyzowaniu nauki otrzymał w 2014 roku Order Orła Białego.

Medal „Za mądrość obywatelską” przyznaje Stowarzyszenie Kulturalno-Naukowe „Kraków” oraz redakcja miesięcznika „Kraków” już od 2006 roku.

Zdjęcie medalu: krakow.pl
medal umt krakowMedal dla ks. prof. M. Hellera IMedal dla ks. prof. M. Hellera IIMedal dla ks. prof. M. Hellera III
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj