Kraków pożegnał swojego Pasterza
2016-08-05
Zmarły 2 sierpnia kardynał Franciszek Macharski spoczął dziś w krypcie biskupów krakowskich Katedry na Wawelu. Kraków pogrążył się w smutku. Odszedł wielki Polak. Duchowy przewodnik krakowian, nauczyciel wiary, troskliwy opiekun… – pewnie żadne z tych określeń nie odda roli, jaką Ksiądz Kardynał odegrał.

Kardynał Franciszek Macharski był metropolitą krakowskim w latach 1979-2005. Jak napisał papież Franciszek w telegramie, który został odczytany podczas mszy świętej, „Przewodził Kościołowi w Krakowie w niełatwych czasach politycznych i społecznych transformacji, z mądrością, ze zdrowym dystansem do rzeczywistości, dbając o poszanowanie godności każdego człowieka, o dobro wspólnoty Kościoła, a zwłaszcza o zachowanie żywej wiary w sercach ludzi".

W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, premier Beata Szydło, a także wojewodowie małopolscy Józef Pilch, Józef Gawron i Piotr Ćwik.
pogrzebKFK1pogrzebKFK2pogrzebKFK3pogrzebKFK4pogrzebKFK5pogrzebKFK6pogrz_k006pogrz_k005pogrz_k003pogrz_k001pogrz_k008pogrz_k007
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj