Ponad 57 mln na inwestycje drogowe w Małopolsce
2017-03-29
Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016- 2019 ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i jakości lokalnych dróg. Inicjatywa została ustanowiona uchwałą nr 154/2015 Rady Ministrów z dnia 8 września 2015 r. Na jej realizację przeznaczono dla Małopolski 57 246 492 zł.

Wnioski mogli składać zarządcy dróg powiatowych (Zarządy Powiatów) oraz dróg gminnych (wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast). Za samą realizację programu odpowiada wojewoda oraz minister infrastruktury i budownictwa.

Spośród zatwierdzonych do realizacji 44 projektów, 30 dotyczy budowy lub remontu dróg gminnych, natomiast pozostałe 14 odnosi się do dróg powiatowych.

W tym roku wojewoda odwiedził samorządowców przy okazji osobistego wręczania promes w imieniu ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. Te spotkania były okazją do bezpośredniej rozmowy, zrozumienia potrzeb lokalnych mieszkańców i porozmawiania o przyszłej współpracy.

Dofinansowania trafią do zakwalifikowanych samorządów po zawarciu umów w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia br. Samo rozpoczęcie procedury przetargowej dla zakwalifikowanych wniosków nastąpi już do 31 marca.

Każda złotówka zużytkowana w ramach programu to odpowiedź na konkretne potrzeby lokalnych społeczności, która przyczyni się do poprawy warunków bezpieczeństwa na co dzień.

Lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w 2017 roku w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019
infografika
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj