Otwarcie naborów na projekty w Programie Interreg Polska–Słowacja
2018-03-05
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się dziś otwarcie naborów na projekty w Programie Interreg Polska–Słowacja. W ramach konkursu można składać wnioski z zakresu edukacji i transportu multimodalnego.

W uroczystości udział wzięli m.in.: podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak, dyrektor generalny Sekcji Programów Transgranicznych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Republiki Słowackiej Katerina Mihal’ová oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

– Kolejny już raz otwieramy konkurs na projekty w ramach Programu Interreg, który pozwala zacieśnić owocną współpracę na pograniczu polsko-słowackim. Dzięki Programowi mogą powstać coraz to nowe węzły łączące nasze kraje. Doświadczenie pokazuje, że wsparcie dla oddolnych inicjatyw nie tylko przynosi wymierne korzyści dla lokalnych społeczności, ale również wpływa na rozwój naszych regionów - powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

– Dziękuję wszystkim podmiotom z Małopolski, które na szeroką skalę już realizują projekty. Jednocześnie zapraszam kolejne do wzięcia udziału w ogłoszonych konkursach. Na ręce Pani Minister Mihaľovej i Pana Konsula Kromki kieruję słowa wdzięczności do naszych partnerów ze Słowacji za ich zaangażowanie i otwarcie na dalszą współpracę – dodał wojewoda.

Program Programu INTERREG Polska–Słowacja, stanowi integralny element unijnej polityki spójności i prowadzony jest w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Obecnie realizowana jest już druga edycja programu, dzięki któremu na pograniczu polsko - słowackim powstało 230 km dróg, ponad 100 km tras rowerowych, 250 produktów turystycznych oraz ponad 1700 km wytyczonych i oznakowanych tras rekreacyjnych.

W bieżącej edycji programu dofinansowanie mogą uzyskać projekty realizowane w obszarach dziedzictwa naturalnego i kulturowego, infrastruktury transportowej oraz edukacji. Obecnie 34 projekty są już w trakcie realizacji, a następne mają właśnie szanse uzyskać środki na działania edukacyjne i transport multimodalny. Już w najbliższy poniedziałek 5 marca rozpoczynają się nabory wniosków na projekty z tych dwóch obszarów, dla których łączna wartość alokacji środków wynosi ponad 15 mln euro.
20180305 interreg Polska-Słowacja 120180305 interreg Polska-Słowacja 220180305 interreg Polska-Słowacja 320180305 interreg Polska-Słowacja 420180305 interreg Polska-Słowacja 520180305 interreg Polska-Słowacja 6
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj