Rozmowy Radia Kraków z wojewodą małopolskim
2018-03-15
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem czwartkowej audycji w Radiu Kraków. Tematami przewodnimi rozmowy były m.in.: inwestycje drogowe, środki na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi, remonty i modernizacja dróg oraz akcja „SpoKREWnieni Służbą”.

Wojewoda wspomniał o rozpoczęciu budowy mostu w Białym Dunajcu. Ta inwestycja to kolejny krok w stronę podniesienia komfortu podróżowania na Podhale.

W dalszej części rozmowy poruszono kwestię szkód popowodziowych. W województwie małopolskim jednostki samorządu terytorialnego otrzymały środki na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi. – To środki, które sukcesywnie pozyskiwanie są przez samorządowców z budżetu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ostatni wtorek przekazane zostały promesy na realizację zadań na kwotę prawie 22 mln zł – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Na koniec rozmowy przypomniano o akcji charytatywnej „SpoKREWnieni Służbą”. – Oddajemy hołd, pamięć Żołnierzom Wyklętym, ale jednocześnie zachęcamy do zbiórki krwi. 27 marca taką akcję będziemy organizowali w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim – podsumował wojewoda.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy .
woje radyjo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj