Promesy w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w Małopolsce
2018-03-22
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego województwa małopolskiego promesy na dofinansowanie zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W wydarzeniu uczestniczył również szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Łukasz Smółka.

- Rządowy Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 to realne wsparcie dla samorządów pozwalające realizować bardzo potrzebne z punktu widzenia lokalnych społeczności inwestycje. To kwestia nowych szans dla gmin czy powiatów, a zarazem lepszych standardów życia mieszkańców. Przypomnę jednocześnie, że na wtorkowym spotkaniu z wojewodami premier Mateusz Morawiecki przekazał informację o dodatkowych 500 mln złotych na rozwój dróg lokalnych w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Drogowej Infrastruktury Lokalnej. Małopolska otrzyma z tej puli dodatkowo prawie 36 mln złotych - powiedział Łukasz Smółka, szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury.

- Przekazane gminom i powiatom środki finansowe zwiększą bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz dostępność komunikacyjną Małopolski. Wpłynie to z całą pewnością na atrakcyjność inwestycyjną i turystyczną województwa. Właśnie z perspektywy Małopolski widać, jak istotne są działania inwestycyjne ukierunkowane zarówno na ten główny "ruszt" drogowy, jak i na drogi lokalne. Życzę przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego szybkiej realizacji inwestycji - tak, aby mogły one dobrze służyć Małopolanom - dodał wojewoda Piotr Ćwik.

Na zadania wnioskowane przez jednostki samorządu terytorialnego województwa małopolskiego zostały przyznane środki w wysokości ponad 57 mln zł, z czego:

. ponad 28,6 mln na drogi powiatowe,
. ponad 28,6 mln na drogi gminne.

Efektem przeprowadzonych prac inwestycyjnych będzie przebudowa, budowa lub remont ponad 74 km dróg (12 zadań dotyczących dróg powiatowych i 24 dotyczące dróg gminnych).

Z listą wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania można zapoznać się pod następującym linkiem:
http://www.malopolska.uw.gov.pl/doc/Lista_wniosk%C3%B3w_zakwalifikowanych_do_dofinansowania_2017.pdf
promesy1drogipromesy2drogipromesy3drogipromesy4drogipromesy5drogipromesy6drogipromesy7drogipromesy8dorgipromesy9drogipromesy10drogi
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj