Kolejne posiedzenie Wojewódzkiego zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych
2018-03-28
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik przewodniczył kolejnemu już posiedzeniu Wojewódzkiego zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych. Tym razem spotkanie dotyczyło zabezpieczenia meczu Wisła Kraków – Lech Poznań, który otrzymał status podwyższonego ryzyka. Rozgrywki odbędą się w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na stadionie Wisły.

W posiedzeniu – oprócz wojewody – udział wzięli: dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Andrzej Pasek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa Bogdan Klimek, I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, komendant miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak, naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie st. bryg. Andrzej Siekanka, a także przedstawiciel Wisły Kraków.

Uczestnicy spotkania omówili największe wyzwania stojące przed organizatorem meczu. Przedstawiciele służb podkreślili, że organizatorzy meczu muszą w szczególny sposób zwrócić uwagę na takie kwestie jak: właściwy przebieg kontroli podczas wejścia na stadion, sprawdzanie biletów z dowodem tożsamości czy też ograniczenie możliwości przemieszczania się kibiców pomiędzy sektorami. Zaakcentowano też, że niezwykle istotne jest, aby ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych była przestrzegana przez organizatorów ściśle i całościowo, a nie wybiórczo.
20180328 zespół imprezy masowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj