8. rocznica katastrofy smoleńskiej
2018-04-10
Dokładnie 8 lat temu w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób – wśród nich prezydent Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. O katastrofie smoleńskiej pamięta cała Polska. Także w Małopolsce i Krakowie zostały zorganizowane obchody upamiętniające to tragiczne wydarzenie.

Prezydent RP Andrzej Duda modlił się dzisiaj przy grobie śp. Lecha i Marii Kaczyńskich w Krypcie Srebrnych Dzwonów na Wawelu. Hołd ofiarom katastrofy złożyli również wojewoda małopolski Piotr Ćwik, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, ministrowie z Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski i Wojciech Kolarski.

- Wiadomo, że czas leczy rany, ale żal pozostaje. Tamtego dnia odeszło bardzo wielu ludzi, którzy byli skarbem dla Polski. To jest wyrwa, której nic nie potrafi naprawić. Mówię tutaj o ludziach ze wszystkich stron sceny politycznej, którzy polecieli tam z patriotyczną misją i zginęli na służbie Ojczyźnie – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent złożył również kwiaty na grobach innych ofiar katastrofy smoleńskiej znajdujących się na cmentarzach Rakowickim oraz na Salwatorze i na Bielanach.
20180410 rocznica katastrofy smolenskiej 120180410 rocznica katastrofy smolenskiej 220180410 rocznica katastrofy smolenskiej 320180410 rocznica katastrofy smolenskiej 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj