XIII Forum Nowej Gospodarki
2018-04-24
Przedstawiciele rządu, władz lokalnych, przedsiębiorcy oraz naukowcy spotkali się na XIII Forum Nowej Gospodarki, zorganizowanym w Centrum Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej. W tym roku konferencja odbyła się pod hasłem „Czysta energia, czyste powietrze”. Konferencję otworzył oraz wziął w niej udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Tematem przewodnim XIII Forum były perspektywy rozwoju energetyki rozproszonej – efektywne wykorzystywanie posiadanych zasobów, pobudzanie lokalnej przedsiębiorczości oraz poprawa stanu środowiska. Zagadnienia poruszane na konferencji były bezpośrednio związane ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Szczegółowo omówione zostały kierunki polityki energetycznej i antysmogowej rządu, a także przedstawiono możliwości wdrażania innowacyjnych projektów energetycznych.

- Czyste powietrze w Krakowie, w Małopolsce i całym kraju to nasza wspólna sprawa. Dlatego cieszę się, że tematem tegorocznego Forum jest właśnie czyste powietrze. Dziękuję władzom Akademii Górniczo-Hutniczej za zorganizowanie tego wydarzenia i zaproszenie przedstawicieli wszystkich podmiotów, którym zależy na czystym powietrzu. To nasza wspólna sprawa. To nasz wspólny interes – powiedział wojewoda małopolski, otwierając konferencję.

Konferencja składała się z pięciu sesji, w tym trzech tematycznych, które zostały poświęcone polityce antysmogowej, energetyce rozproszonej oraz ciepłownictwu. W Forum wzięli udział przedstawiciele rządu, władz lokalnych, uczelni i ośrodków badawczych, przedstawiciele branży elektroenergetycznej i ciepłowniczej, a także członkowie organizacji i podmiotów związanych z ochroną środowiska.
agh 1agh 2agh 3agh 4agh 5agh 6
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj