O paszportach i formalnościach związanych z podróżą
2018-04-25
Weekend majowy i wakacje to okazja do dłuższego wypoczynku, który Małopolanie planują spędzić również poza granicami kraju, co często wiąże się z koniecznością posiadania ważnego paszportu.

O tym, kto powinien ubiegać się o paszport, gdzie się w tej sprawie udać, jaki jest czas oczekiwania oraz o wielu innych kwestiach związanych ze sprawami paszportowymi i wizowymi mówiła w programie TVP3 Kraków „Gość dnia” Lucyna Gajda, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

- Zanim zdecydujemy się na podróż, sprawdźmy, czy mamy stosowny dokument uprawniający do podróżowania po danym kraju, jak również po krajach, przez które zamierzamy jechać, by dotrzeć do kraju docelowego. Sprawdźmy również, czy są jakieś szczególne warunki wjazdu, pobytu wprowadzone na danym terytorium, aby nie znaleźć się w trudnej sytuacji. (…) Na przykład z powodu braku ważnego paszportu niestety w wielu przypadkach podróż kończyła się już na lotnisku w Balicach – mówiła Lucyna Gajda.

- Kolejki w punktach paszportowych w okresie letnim się zdarzają. Oczywiście robimy wszystko, by je rozładować (…) – dodała, przypominając m.in. o możliwości internetowej rezerwacji wizyty w punkcie paszportowym w Krakowie oraz o tym, że Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie będzie czynny w sobotę 19 maja.

Zapraszamy do obejrzenia całości rozmowy tutaj: https://krakow.tvp.pl/36949280/25042018-1445

GoscDnia3GoscDnia2GoscDnia1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj