„Tematy dnia” z wojewodą małopolskim
2018-06-12
Goszczący w programie „Tematy dnia” TVP 3 Kraków wojewoda małopolski Piotr Ćwik omówił rządowy program wsparcia remontów i budowy dróg lokalnych. Rozmowa dotyczyła również inauguracji programu „Dobry Start” i podsumowaniu pierwszego roku pracy po objęciu urzędu.

Wojewoda podkreślił, że małopolska otrzyma ponad 35 milionów złotych na zadania drogowe.

- Warto powiedzieć, że jesteśmy tym województwem, które będzie realizowało najwięcej zadań. Aż 57 wniosków zostało zakwalifikowanych do realizacji na tą kwotę– powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Ważna informacja jest taka, że dofinansowania dla samorządów w przypadku tego programu mogą wynieść nawet 80%. (…) Konstrukcja tego programu jest taka, że do końca tego roku zadania przez samorządy muszą być zrealizowane – dodał wojewoda.

Rozmowa dotyczyła również inauguracji programu „Dobry Start”. Wnioski o świadczenie będzie można składać od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny. Natomiast od 1 sierpnia wnioski można złożyć także drogą tradycyjną.

- Założeniem tego programu, podobnie jak 500+, jest jego powszechność (…) Świadczenie przysługuje dla rodziców każdego dziecka do 20. roku życia, które się uczy. (…) W skali województwa małopolskiego mamy prawie 416 tys. dzieci i młodzieży, które zostaną objęci takim dofinansowaniem– mówił wojewoda.

Zachęcamy do obejrzenia programu.
Tematy_dnia_-_12.06.2018
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj