Wieloszczeblowe ćwiczenie wojewódzkie pk. POZYTRON 2018
2018-06-13
W Suchej Beskidzkiej odbyły się wieloszczeblowe ćwiczenia wojewódzkie pk. POZYTRON 2018, które zorganizował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

W dwudniowym szkoleniu uczestnikami były służby, straże, inspekcje wojewódzkie i powiatowe, wszystkie starostwa powiatowe oraz gminne jednostki samorządu terytorialnego powiatu suskiego.

Tematem szkolenia było współdziałanie jednostek administracji publicznej, służb i innych podmiotów w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Jego celem był przegląd i aktualizacja procedur i planu postępowania awaryjnego na wypadek zdarzeń radiacyjnych.

Tłem szkolenia była awaria elektrowni jądrowej poza granicami kraju. Zainicjowano sytuację, gdy z Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych CEZAR PAA otrzymano informację o awarii w elektrowni jądrowej na terenie Słowacji.

Uczestnicy wzięli udział w wieloszczeblowym treningu decyzyjnym z epizodem praktycznym w postaci dystrybucji preparatów jodowych dla ludności w Gminie Zawoja, prezentacji sprzętu do pomiarów skażeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej oraz Instytutu Fizyki Jądrowej PAN.

Uczestnicy mieli okazję do wysłuchania wykładów przedstawicieli Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, Oddziału Klinicznego Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mamy nadzieję, że takie szkolenia pomogą udoskonalać proces komunikacji między poszczególnymi jednostkami oraz zapewnią sprawne działanie w sytuacjach zagrożenia.
pozytron 1pozytron 2pozytron 3pozytron 4pozytron 5pozytron 6pozytron 7pozytron 8
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj