Temat dopalaczy na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
2018-06-20
Z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Krakowie. Narada z udziałem służb dotyczyła przeciwdziałania zagrożeniom związanym z dystrybucją dopalaczy.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami warto omówić zagrożenia związane z dopalaczami. Mamy świadomość, że zagrożenie jest duże, a skutki stosowania dopalaczy mogą się skończyć tragicznie. Zgodnie z zaleceniem ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego podjąłem decyzję o zwołaniu posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jesteśmy zdeterminowani do walki z dopalaczami we wszystkich możliwych płaszczyznach – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Uczestnicy posiedzenia omówili nowe trendy i zagrożenia dotyczące substancji psychoaktywnych. Dokładne dane w tym zakresie zaprezentowali przedstawiciele Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a także konsultant wojewódzki w dziedzinie toksykologii klinicznej oraz dyrektor naczelny Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Tematem drugiej części posiedzenia było przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z dystrybucją dopalaczy na terenie województwa małopolskiego. Zagadnienia dotyczące ścigania, kontroli i profilaktyki referowali przedstawiciele poszczególnych służb, w tym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego oraz Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej.

Warto podkreślić, że działa bezpłatna i całodobowa infolinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dzwoniąc pod numer 800 060 800 można uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia.
20180620 WZZK dopalacze
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj