Remonty dróg lokalnych. Minister Kwieciński w Jurczycach
2018-06-22
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński spotkał się w Jurczycach z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem i burmistrzem Skawiny Pawłem Kolasą. Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont drogi gminnej w tej miejscowości. Środki na modernizację pochodzić będą z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Gmina Skawina, w której leżą Jurczyce, znalazła się w gronie 57 gmin, które otrzymały dotacje na ten cel.

Nie chcemy dbać tylko o duże ośrodki. Takie ośrodki tutaj w województwie też są. Aglomeracja Krakowska rozwija się świetnie, ale musimy dbać o rozwój zrównoważony, żeby w każdym zakątku naszego kraju, w każdej małej ojczyźnie był wykorzystywany potencjał do wzrostu – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, przypominając, że rząd przeznaczył na drogi lokalne w tym roku w sumie 1,3 mld złotych.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zaznaczył, że województwo małopolskie jest liderem pod względem liczby zadań, jakie zostaną sfinansowane z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Promesy na łączną kwotę 35 mln 800 tys. złotych już trafiły do 57 małopolskich gmin i to jest ten moment, kiedy wójtowie i burmistrzowie ogłaszają przetargi i będą realizować zadania – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Remont drogi gminnej w Jurczycach ma duże znaczenie, bo jest to trasa stanowiąca łącznik pomiędzy drogą powiatową w Radziszowie a drogą wojewódzką w Gołuchowicach – dodał burmistrz Skawiny Paweł Kolasa.
20180622 Jurczyce120180622 Jurczyce220180622 Jurczyce3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj