Akcja krwiodawstwa w MUW
2018-06-26
W czwartek 28 czerwca br. w godz. 8-12 w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (ul. Basztowa 22, sala 201) odbędzie się akcja krwiodawstwa.

Osoby zgłaszające się do oddania krwi powinny posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, a w przypadku dawcy wielokrotnego również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Dokładne informacje dotyczące warunków, jakie musi spełnić osoba chcąca oddać krew znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Wskazane jest zabranie ostatnich wyników badań (szczególnie specjalistycznych). To ułatwi lekarzowi podjęcie decyzji o dopuszczeniu chętnych do akcji.
20171220 informacja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj