Drużyna z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie najlepsza na Mistrzostwach Polski Urzędów Wojewódzkich
2018-06-24
To już IX edycja organizowanego corocznie turnieju piłki nożnej z udziałem drużyn urzędów wojewódzkich z całej Polski. W 2018 roku organizacja mistrzostw przypadła Lubelskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Lublinie. Współorganizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji TOMASOVIA w Tomaszowie Lubelskim, na boiskach którego rozgrywane były mecze poszczególnych drużyn. Mistrzostwa odbywały się w dniach 22-24 czerwca 2018 r., pierwszy gwizdek rozpoczynający rozgrywki uczestnicy i kibice usłyszeli 23 czerwca 2018 r. o godz. 9.00.

W turnieju udział wzięli przedstawiciele 12 urzędów wojewódzkich tj. Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku, Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, no i oczywiście gospodarz: Lubelski Urząd Wojewódzki z siedzibą w Lublinie. Pomimo deszczowej i chłodnej pogody dobre nastroje nie opuszczały zawodników oraz kibiców, którzy gorąco zagrzewali do gry wszystkie drużyny, które jak zawsze wywiozą z mistrzostwa wspaniałe wspomnienia, a zwycięzcy dodatkowo puchary i wyróżnienia.

Mistrzostwo Polski zdobyła, po wspaniałej walce, drużyna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, z czego jesteśmy bardzo dumni, która w całym turnieju poniosła porażkę tylko w pierwszym meczu fazy grupowej, jak się okazało z późniejszym Wicemistrzem Polski tj. Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie, który musiał ostatecznie uznać wyższość naszych piłkarzy w finale. Zwycięską drużynę poznaliśmy dopiero po rzutach karnych, rywalizacja w regulaminowym czasie gry nie przyniosła bowiem rozstrzygnięcia. Lepsi okazali się piłkarze MUW w Krakowie, którzy pokonali kolegów z PUW w Rzeszowie 4-2. Okazały puchar oraz dyplom za zajęcie I miejsca odebrał w imieniu zwycięzców Stanisław Pajor - honorowy kapitan naszej drużyny, który towarzyszy jej od pierwszej edycji tego wspaniałego, sportowego przedsięwzięcia, które od 9 lat integruje pracowników administracji rządowej szczebla wojewódzkiego z całej Polski.

Na uwagę zasługuję fakt, że oprócz nagród dla całego Zespołu, Małopolsce przypadły również w udziale wyróżnienia indywidualne. Najlepszym piłkarzem turnieju został uznany Piotr Ślączka, a najlepszym bramkarzem Tadeusz Nowak.

Gratulujemy świetnego wyniku i dziękujemy!

Zdjęcia: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
20180623 MP UW 120180623 MP UW 220180623 MP UW 320180623 MP UW 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj