Obchody Święta Policji w Zakopanem
2018-07-29
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w uroczystościach z okazji 99. rocznicy powstania Policji w Zakopanem. W wydarzeniu udział wziął m.in. komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, która została odprawiona w kościele Najświętszej Rodziny w intencji małopolskiej Policji. Po niej, na placu Niepodległości, nastąpił uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych, a także awansów na wyższe stopnie policyjne.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik złożył funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom Policji najlepsze życzenia z okazji przypadającego w minionym tygodniu Święta Policji.

Wojewoda odczytał również okolicznościowy list podpisany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego. Szef MSWiA podkreślił w nim, że jest dumny z policjantów, którzy z największą starannością troszczą się o bezpieczeństwo mieszkańców.

Wasz profesjonalizm i sumienne podejście do obowiązków sprawia, że 86 procent Polaków czuje się bezpiecznie. (...) Doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważna jest Wasza służba. Dlatego, jako szef MSWiA, chcę zapewnić jak najlepsze warunki do realizowania Waszej misji – dbania o bezpieczeństwo – przekazał małopolskim funkcjonariuszom, w imieniu ministra Brudzińskiego, wojewoda P. Ćwik.

Zachęcamy do obejrzenia materiału TVP Kraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj