O pożarach składowisk w kontekście upałów
2018-08-03
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone zagrożeniom pożarowym na małopolskich składowiskach odpadów. Podczas spotkania wicewojewoda małopolski Józef Gawron zaapelował o szczególny monitoring tych składowisk podczas upałów.

- Dziękuję wszystkim służbom i inspekcjom za dotychczasowe działania prewencyjne, w tym zintensyfikowane kontrole, oraz przeprowadzone akcje gaśnicze. Proszę jednocześnie o szczególny monitoring miejsc niebezpiecznych, w tym składowisk odpadów, podczas upałów. Obecna fala upałów trwa już długo, a spodziewamy się kolejnej. Taka pogoda stwarza dodatkowe zagrożenia. Dlatego bardzo proszę o wzmożoną czujność w tym aspekcie - powiedział wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

W posiedzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie i Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
20180803 posiedzenie WZZK 120180803 posiedzenie WZZK 220180803 posiedzenie 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj