Czwartkowe rozmowy w Radiu Kraków
2018-08-02
W czwartkowej audycji Radia Kraków wojewoda małopolski Piotr Ćwik mówił o 74. rocznicy Powstania Warszawskiego, 74. rocznicy likwidacji Zigeunerlager oraz Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Rozmowa dotyczyła również kontrowersji wokół inwestycji przy ul. Jagielnia w Skawinie i pozytywnego wpływu programu 500+ na wakacyjne wyjazdy rodzin z dziećmi.

W pierwszej części audycji wojewoda omówił minione i nadchodzące uroczystości historyczne, wśród których znalazła się 74. rocznica Powstania Warszawskiego, 74. rocznica likwidacji Zigeunerlager i Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik nawiązywał do bohaterów tych rocznic.

- Ci, o których dzisiaj rozmawiamy, to wielcy bohaterowie. Oni oddali życie za to, żebyśmy my mogli dzisiaj cieszyć się wolnością – powiedział wojewoda.

Następnym tematem rozmowy były kontrowersje związane z inwestycją przy ulicy Jagielnia w Skawinie.

- Taka zabudowa szeregowa w wysokości do 12 metrów została zrealizowana na osiedlu Jagielnia. Te domy jednorodzinne, bloki powstały zgodnie z miejscowym planem. Rozumiem troskę mieszkańców i zniecierpliwienie. Tam nagle przybędzie kilkudziesięciu mieszkańców. Tam jest wąska droga, niewystarczające zaopatrzenie mediów. Cały czas zwracam uwagę, że wszystkie działania starosty i wojewody miały charakter związany. Związany przez plan zagospodarowania, który dopuszcza taką zabudowę – podkreślił wojewoda Piotr Ćwik.

- Dlatego plany, które są przyjmowane w gminach, nie są badane przez służby wojewody pod tym kątem, czy tam powinny powstawać takie budynki. One są badane pod względem prawidłowości procedowania projektu planu – dodał wojewoda.

Na zakończenie wojewoda nawiązał do efektów rządowych programów prorodzinnych w okresie wakacyjnym.

- Dzisiaj jest spore wsparcie. To słychać, jak się rozmawia z rodzinami. Rodzice mówią, że to dobre programy, które dają im możliwość innego funkcjonowania – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy
radio kraków - wojewoda
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj