Kolejna czwartkowa rozmowa wojewody w Radiu Kraków
2018-08-09
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem kolejnej czwartkowej audycji w Radiu Kraków. Głównymi tematami rozmowy były zadania służb zespolonych wojewody oraz „Plan dla Wsi” premiera Mateusza Morawieckiego.

W pierwszej części audycji wojewoda omówił zadania oraz zasady funkcjonowania służb zespolonych, podkreślając, jak ważne są wykonywane przez nie zadania.

- Oddawaliśmy wiele kompetencji jako państwo w ręce prywatne, pozbawiając się też nadzoru… Nie na tym polega idea taniego państwa, żeby ograniczać wydatki, które powinny być ponoszone, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Ważne jest funkcjonowanie tych poszczególnych jednostek administracji zespolonej i realizowanie ich zadań profesjonalnie – powiedział wojewoda.

W dalszej części rozmowy Piotr Ćwik wspomniał o rządowym programie wsparcia dla rolników i rolnictwa.

- „Plan dla Wsi” to wsparcie polskiego rolnictwa, kolejny etap pomocy dla tych mieszkańców, którzy rolnictwem się zajmują. Mówiliśmy o programach dla rodzin – one też trafiają do mieszkańców wsi, ale tu mówimy o bardziej konkretnym wsparciu, jak wzmacnianie grup producenckich, holding spożywczy, który ma czuwać nad regulacją cen i przeciwdziałać wyzyskowi cenowemu, podniesienie kwoty wolnej od podatku z 20 do 40 tysięcy dla rolników, którzy zdecydują się detalicznie sprzedawać swoje produkty na miejscu, podniesienie dopłat do paliwa rolniczego. To wszystko ma pomóc rolnikowi, ale też promować polską żywność. Ma też poprawić sytuację bytową tych, którzy mieszkają na wsi – przekazał wojewoda.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy
woj radio krakow nowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj