Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki 2018
2018-09-29
Największe doroczne święto turystyki odbyło się w Kopalni Soli w Wieliczce

Największe doroczne święto turystyki – Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki 2018 – odbyło się w tym roku w Kopalni Soli w Wieliczce, jednej z ikon turystyki w Polsce, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas uroczystej gali zostały wręczone honorowe odznaki „Za zasługi dla turystyki”, a także wyłoniono laureatów konkursu „Turystyczne mistrzostwa blogerów”.

Wieczorną galę poprzedzała, zorganizowana w hotelu „Turówka”, konferencja „Turystyka a transformacja cyfrowa”. Jak podkreślił Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, tytuł konferencji, zgodny z tegorocznym hasłem Światowego Dnia Turystyki, był wyjątkowo adekwatny do przemian, jakie zachodzą na naszych oczach w obszarze turystyki. W trakcie dyskusji padło wiele inspirujących pomysłów i propozycji, jak wykorzystać transformację cyfrową na rzecz rozwoju turystyki.

Ogólnopolskim Obchodom Światowego Dnia Turystyki 2018 towarzyszyło również czwarte już posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji – eksperckiego gremium, którego zadaniem jest nie tylko opiniowanie, ale również inicjowanie propozycji systemowych rozwiązań. Spotkanie zostało poświęcone m.in.: metodom zapewnienia wykwalifikowanej kadry dla branży turystycznej w oparciu o Zintegrowany System Kwalifikacji oraz działaniom na rzecz jeszcze większej intensyfikacji ruchu turystycznego z Chin.


źródło:Ministerstwo Sportu i Turystyki
zdjęcie:Ministerstwo Sportu i Turystyki
Bańka
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj