„Poznaj nas ! Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2018”
2018-09-28
Dzisiaj(28.09.2018) w godz. od 10.00 do 14:30 na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbył się Dzień Otwarty pn. „Poznaj nas! Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2018”, zorganizowany dla ponad sześciuset uczniów klas mundurowych z całej Małopolski oraz ich nauczycieli. Swoją obecnością spotkanie uświetnili pan Paweł Szefernaker, Sekretarz Stanu MSWiA, pan Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski, pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty oraz pani poseł Małgorzata Wassermann.

Wszystkich zgromadzonych na uroczystym apelu przywitał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, który na wstępie skierował słowa uznania za wzorową służbę do odznaczanych dzisiaj policjantów. Generał pogratulował także wyboru zawodu nowo przyjętym funkcjonariuszom, którzy podczas uroczystości mieli złożyć ślubowanie i tym samym wstąpić w szeregi Policji. Nadinspektor dr Krzysztof Pobuta podkreślił, że w spotkaniu uczestniczą także uczniowie klas mundurowych z Małopolski, którzy być może po dzisiejszym spotkaniu podejmą decyzję o wstąpieniu do służby w Policji. Podziękowania za współpracę przy organizacji dzisiejszego Dnia Otwartego skierował także do pani Barbary Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Pani Kurator wyraziła nadzieję, że tego typu spotkania małopolskiej Policji z młodzieżą staną się od dzisiaj tradycją. Zwróciła się także do uczniów o zastanowienie się nad poświęceniem się służbie dla Ojczyzny w szeregach Policji.

Pan Paweł Szefernaker, Sekretarz Stanu MSWiA odczytał list ministra Joachima Brudzińskiego skierowany zarówno do policjantów uczestniczących w apelu jak i do zgromadzonych uczniów klas mundurowych. Minister w swoim liście serdecznie podziękował odznaczanym policjantom za ich trud i zaangażowanie w codzienną służbę. Stwierdził także, że tak sumiennie wykonywana służba powinna być przykładem i drogowskazem dla ich młodszych kolegów, którzy dzisiaj składali ślubowanie. Szef resortu wyraził także uznanie dla kierunku nauki, który wybrali uczniowie klas mundurowych wyrażając nadzieję że wśród nich wielu w przyszłości włoży policyjny mundur.

Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie złożone przez 68 nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, natomiast Wojewoda Małopolski, Piotr Ćwik wręczył identyfikatory służbowe młodym adeptom sztuki policyjnej. Świeżo upieczonym funkcjonariuszom gratulowała pani poseł Małgorzata Wassermann.

W trakcie apelu 40 zasłużonych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych małopolskiej Policji zostało uhonorowanych odznaczeniami. Wojewoda Małopolski w asyście Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wręczył 3 złote, 28 srebrnych oraz 9 brązowych medali za długoletnią służbę. Ponadto funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji z Limanowej został odznaczony przez Wojewodę Małopolskiego Brązowym Krzyżem Zasługi przyznawanym za propagowanie idei czerwonokrzyskiej.

Wojewoda Małopolski pan Piotr Ćwik oraz pani poseł Małgorzata Wassermann wręczyli dyplom oraz pamiątkowe upominki uczniom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, którzy zwyciężyli w jubileuszowym X Ogólnopolskim Turnieju "Klasa Policyjna Roku 2018", zorganizowanym w kwietniu br. w Szkole Policji w Pile.

Uroczystość uświetniła policyjna orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
policja_4policja_1policja_2policja_3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj