Wystawa podsumowująca XVIII Ogólnopolski Konkurs Papieski „Przyjmuję”
2018-10-03
W roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz w przededniu 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie została otwarta wystawa zatytułowana „Przyjmuję”.

Jest ona efektem konkursu plastycznego i fotograficznego zorganizowanego przez Małopolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie. Patronaty honorowe nad konkursem objęli między innymi: wojewoda małopolski Piotr Ćwik, metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Kazimierz Karolczak oraz przedstawiciele samorządu.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonali: wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wojewódzki komendant OHP w Krakowie Krzysztof Świerczek oraz jego zastępczyni Bożena Rążewska. Wystawa prezentuje nagrodzone i wyróżnione prace, które wzięły udział w konkursie, a zostały przygotowane przez uczestników OHP oraz młodzież szkolną.

Inspiracją tegorocznej edycji konkursu były słowa świętego Jana Pawła II, które zapewne padły w Kaplicy Sykstyńskiej w trakcie konklawe, czterdzieści lat temu. „Przyjmuję” – to także postawa, otwartość na wolę Boga realizowaną w codzienności, której wyrazem było całe życie świętego Jana Pawła II.
przyjmuje_1przyjmuje_2przyjmuje_6przyjmuje_7przyjmuje_3przyjmuje_4przyjmuje_8przyjmuje_9przyjmuje_5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj