„Światło, które łączy”
2018-12-20
Gwarno i radośnie, przy choince i z tradycyjnym opłatkiem – tak wyglądały spotkania opłatkowe z pracownikami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli: wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicewojewoda Zbigniew Starzec, dyrektor generalny Szymon Strzelichowski, dyrektorzy wydziałów oraz pracownicy. Wczoraj takie spotkania odbyły się w delegaturach w Tarnowie i Nowym Sączu, dzisiaj w Krakowie.

- Każdego dnia wspólnie pracujemy, często mijamy się w pośpiechu, ale w tym przedświątecznym okresie cieszę się, że jest okazja, by się zatrzymać i przy wigilijnym opłatku podzielić dobrym słowem i życzeniami wszelkiej pomyślności – przywitał pracowników naszego Urzędu wojewoda Piotr Ćwik.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wykonują swoją codzienną pracę i codzienne obowiązki – a po trzech latach pracy w Urzędzie wiem, jak wiele jest tych obowiązków do zrealizowania. Bardzo sobie cenię, że mogę z Państwem współpracować – podkreślił wojewoda.

Podczas spotkań opłatkowych do delegatur Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie i Nowym Sączu dotarło Betlejemskie Światło Pokoju – w tym roku niosące przesłanie wyrażone w haśle „Światło, które łączy”. Betlejemski płomyk przynieśli harcerze. Jest on symbolem pokoju, dobra i miłości.

O symbolice światła mówił także – obecny na spotkaniu w Krakowie – proboszcz parafii św. Floriana w Krakowie.

- Potrzebujemy tego światła, by drogi naszego życia były łatwiejsze. By zrozumieć, czym jest dobro, a czym zło – przypomniał ksiądz prałat Grzegorz Szewczyk.

I właśnie pokoju ducha, radości, dobra i miłości życzyliśmy sobie dziś, dzieląc się opłatkiem.

Krakowskie spotkanie opłatkowe umilili swoim występem artyści – Łukasz Gaj, Jakub Oczkowski oraz Alexander Martinez. Pierwszy raz w murach naszego Urzędu mogliśmy usłyszeć koncert pt. „Kolęda na Trzech Tenorów”. Tenorom towarzyszył artysta estradowy Łukasz Lech.

Na koniec góralskie życzenia świąteczne wyśpiewali orawscy kolędnicy z zespołu „Mali Podhalanie” z Jabłonki.
opłatek1opłatek2opłatek13opłatek4opłatek3opłatek22GRAFIKA CYTAT SPOTK. OPŁATKOWE MUW
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj