Czwartkowe rozmowy z wojewodą w Radiu Kraków
2019-01-10
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem cotygodniowej audycji w Radiu Kraków. Tym razem czwartkowe rozmowy dotyczyły gotowości służb do zimy, zapewnienia dzieciom bezpiecznego wypoczynku podczas ferii, podpisania umowy na realizację pierwszego etapu inwestycji kolejowej Podłęże–Piekiełko oraz wadowickiego Orszaku Trzech Króli z udziałem Pary Prezydenckiej.

– Punktowo, zwłaszcza w górach, śniegu pojawiło się rzeczywiście dużo. Trzeba dużej czujności, tym bardziej że pogoda w ostatnich dniach powoduje, że na przemian ten śnieg się rozmraża i zamarza, lód jest ciężki, a jeśli chodzi o kontrole obiektów wielkopowierzchniowych, usuwania śniegu z dachów – ten obowiązek leży po stronie właścicieli i zarządców – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Wojewoda wspomniał również o przygotowaniach do ferii zimowych i potwierdził pełną gotowość podległych mu służb w tym zakresie. Nadmienił, że w piątek 11 stycznia zbierze się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, którego tematem będzie zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży. Piotr Ćwik uwrażliwiał również na sytuację osób bezdomnych, szczególnie narażonych na wychłodzenie w ostatnich dniach.

Wojewoda mówił także o poniedziałkowym podpisaniu umowy na realizację I etapu inwestycji kolejowej Podłęże–Piekiełko.

– To jest inwestycja o znaczeniu strategicznym dla naszego województwa, na którą czekają mieszkańcy, na którą czekają turyści, na którą czekają wreszcie przedsiębiorcy. To zrewolucjonizuje zupełnie czasy dojazdów. Czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego skróci się do 1 godziny 40 minut, a z Krakowa do Nowego Sącza to będzie godzina – podkreślił Piotr Ćwik.

Wojewoda nawiązał także do zwyczaju Orszaków Trzech Króli i przypomniał tegoroczną uroczystość w Wadowicach, w której uczestniczył prezydent Andrzej Duda z małżonką, a także wicepremier Beata Szydło.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.
20181227 Radio Kraków nowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj