Wokół nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
2019-01-14
Z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się spotkanie poświęcone lokalizacji nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Obecnie krakowski oddział LPR mieści się w Balicach. Z uwagi na m.in. potrzebę rozwoju lotniska – zarówno w części wojskowej, jak i cywilnej – rozpoczęto prace i analizy dotyczące nowej bazy HEMS (z ang. Helicopter Emergency Medical Service, czyli Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego). Może ona zostać usytuowana w Kokotowie w powiecie wielickim.

W spotkaniu dotyczącym nowej bazy LPR wzięli udział oprócz wojewody Piotra Ćwika: sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, poseł na Sejm RP Urszula Rusecka, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, burmistrz miasta i gminy Wieliczka Artur Kozioł, prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.
20190114 LPR 120190114 LPR220190114 LPR3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj