Uwaga na mrozy! Reagujmy! Nie bądźmy obojętni!
2019-01-23
Mamy środek zimy, na zewnątrz panują niskie temperatury. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, starsze, niezaradne – to właśnie one są najbardziej narażone na skutki wychłodzenia organizmu. Zagrożenie to dotyczy również osób będących pod wpływem alkoholu, przebywających w miejscach do tego nieprzeznaczonych, zwłaszcza w porze nocnej.

W województwie małopolskim w ostatnich dniach z powodu wychłodzenia zmarła kolejna – siódma – osoba. Tak więc nie przechodźmy obojętnie obok tych, których życie i zdrowie może być zagrożone! Tak niewiele potrzeba, aby kogoś uratować!

Każdy z nas może i powinien pomóc, zareagować. Przypominamy o informacyjno-interwencyjnym numerze telefonicznym 987. Można tam zgłaszać wszelkie przypadki osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu w związku z zimowymi warunkami atmosferycznymi. Zainteresowani otrzymają też informacje o miejscach noclegowych i jadłodajniach oraz punktach udzielania pomocy. Niezależnie od tego w takich sytuacjach można oczywiście dzwonić na numer alarmowy 112.

Jak wynika z informacji IMGW w Krakowie, mróz w najbliższych dniach nie odpuści. Temperatura minimalna za minioną noc na południu Małopolski wyniosła od -18°C do -13°C, lokalnie -22°C. Dziś w rejonach południowych wyniesie od -8°C do -6°C, lokalnie -12°C.
komunikat silny mroz
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj