Wiedzieć znaczy potrafić reagować
2019-02-19

Przedmioty najczęściej wykorzystywane do zażywania, ukrywania bądź dystrybucji narkotyków oraz preparaty przypominające różnego rodzaju substancje psychoaktywne – to wyposażenie walizek edukacyjnych, które trafiły do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz do Komend Powiatowych i Miejskich Policji w Małopolsce. W uroczystym przekazaniu walizek uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

33 walizki edukacyjne będą wykorzystywane przez policjantów jako materiał dydaktyczno-poglądowy podczas spotkań z rodzicami, nauczycielami oraz opiekunami dzieci i młodzieży.


- Zmienia się rzeczywistość, w jakiej funkcjonują dzieci i młodzież. Zmienia się także ranga zagrożeń, na jakie są narażeni młodzi ludzie. Dlatego tak ważne jest uświadamianie im, jakie konsekwencje wiążą się z sięganiem po narkotyki czy inne środki psychoaktywne. Wsparcie i wiedza potrzebne są też rodzicom i nauczycielom, aby wcześnie mogli przeciwdziałać tym zagrożeniom. Dziękuję, że małopolska Policji podejmuje działania w tym zakresie. Przekazane dziś walizki edukacyjne z pewnością przyczynią się do poszerzenia wiedzy opiekunów o środkach psychoaktywnych. To niezwykle istotne, aby rodzice czy nauczyciele mogli wcześniej i skuteczniej reagować na zagrożenia. A wiedzieć znaczy właśnie potrafić reagować – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Walizki zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych na Fundusz Wsparcia Policji przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

20190219 walizki edukacyjne 120190219 walizki edukacyjne 220190219 walizki edukacyjne 320190219 walizki edukacyjne 420190219 walizki edukacyjne 5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj