Święto Służby Więziennej
2019-02-21

Prowadzą działania penitencjarne i resocjalizacyjne, angażują się w ochronę społeczeństwa przed sprawcami przestępstw, edukują, by zmniejszała się liczba osób skazanych na karę pozbawienia wolności… Funkcjonariusze Służby Więziennej, bo o nich mowa, dzisiaj w okręgu krakowskim obchodzili swoje święto. W uroczystości połączonej z Jubileuszem 100-lecia powstania Służby Więziennej uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w katedrze na Wawelu, po której złożono kwiaty w krypcie przy grobie marszałka Józefa Piłsudskiego. Dalsza część obchodów Jubileuszu oraz Święta Służby Więziennej odbyła się w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

W tym wyjątkowym dniu funkcjonariusze otrzymali medale i odznaczenia resortowe. Wręczono także mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wśród wyróżnionych znalazł się także wojewoda Piotr Ćwik, który uhonorowany został złotą odznaką „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

- Bardzo serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Jestem pełen podziwu dla Państwa pracy i zaangażowania w powierzone Wam zadania. W szczególności dziękuję za wszystkie inicjatywy służące resocjalizacji oraz wszelkie działania edukacyjne i informacyjne – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

100-lecia Służby Więziennej 1100-lecia Służby Więziennej 2100-lecia Służby Więziennej 3100-lecia Służby Więziennej 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj