Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych
2019-03-08

Z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Tematem spotkania był mecz Wisła Kraków – Cracovia, który odbędzie się 17 marca.

Posiedzeniu przewodniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Udział wzięli również przedstawiciele MUW, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Urzędu Miasta Krakowa, a także reprezentanci klubów piłkarskich.

Celem spotkania była przede wszystkim wymiana informacji pomiędzy Klubami i służbami oraz wskazanie obszarów, które w związku ze zbliżającymi się derbami wymagają szczególnej uwagi. Przypomnijmy, że zabezpieczenie imprez masowych jest zadaniem organizatora danego wydarzenia. Również podczas posiedzenia przypomniano kwestie związane z odpowiedzialnością klubu za zabezpieczenie meczu.

Przedstawiciele klubów zadeklarowali wzmożoną czujność i działania służące zminimalizowaniu zagrożeń oraz bieżące przekazywanie służbom informacji. Jednocześnie kluby nie zgłosiły sygnałów warunkujących podjęcie działań administracyjnych przez Wojewodę Małopolskiego. Ustalono jednocześnie, że w razie konieczności odbędzie się kolejne spotkanie Zespołu, na którym wszelkie nowe okoliczności zostaną omówione pod kątem rozważenia możliwości podjęcia tychże działań administracyjnych i określenia ich form.

- Chciałbym, by 17 marca można było cieszyć się duchem sportu, a nie skupiać uwagę na zachowaniu pseudokibiców. Mam nadzieję, że głównym problemem kolejnego posiedzenia będzie wynik meczu – czy był remis albo kto wygrał. Życzę obu drużynom zwycięstwa! – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Wojewódzki Zespół Interdyscyplinarny do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych został powołany zarządzeniem Wojewody Małopolskiego z 19 lutego 2016 r. na mocy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 

DSC_0371DSC_0381DSC_0386DSC_0391
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj