Akademia Ignatianum świętuje!
2019-03-12

Dla studentów i pracowników Akademii Ignatianum w Krakowie ten dzień jest wyjątkowy. Właśnie 12 marca obchodzą oni bowiem Święto Uczelni.

Uroczystość ta gromadzi społeczność akademicką najpierw na mszy świętej w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, a następnie w murach uczelni, w auli im. ks. Grzegorza Piramowicza SJ. Jest to także okazja do spotkania z tymi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju uczelni. Jednym z zaproszonych gości był wojewoda małopolski Piotr Ćwik. 

- Czuję nieskrywaną radość, mogąc dzielić z Państwem dzisiejsze święto. Dziękuję wszystkim, którzy kształcą tu studentów, pomagając im znaleźć życiowe priorytety. Dziękuję także tym, którzy swą pracą i osiągnięciami służą rozwojowi zarówno Akademii Ignatianum, jak i polskiej nauki – powiedział wojewoda.  

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, wojewoda Piotr Ćwik wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Akademii Ignatianum. Srebrny Krzyż Zasługi oraz Srebrny i Brązowy Medal za Długoletnią Służbę przyznane zostały za działalność na rzecz rozwoju nauki oraz za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.  

Dzisiejsze święto to dla Akademii Ignatianum także dzień wręczenia nominacji profesorskich oraz promocji doktorskich.  


Ignatianum7Ignatianum4Ignatianum10Ignatianum2Ignatianum9Ignatianum5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj