Wojewoda w programie „Gość Poranka” w Radiu Kraków
2019-03-13

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem porannej rozmowy w Radiu Kraków. Poruszono kwestie związane z aktualną sytuacją nauczycieli, bilansem skutków wichur w Małopolsce oraz rozstrzygnięciami nadzorczymi dotyczącymi m.in. uchwały o konsultacjach społecznych w sprawie budowy pomnika AK w Krakowie.

- Trzeba podkreślić, że rozmowy rządu z „Solidarnością” i związkami trwają. Rząd podjął wiele tematów trudnych w zakresie programów społecznych. Propozycja rządu jest. (…) Trzeba też pamiętać o zaszłościach, jeśli chodzi o poziom wynagrodzeń w wielu innych profesjach. (…) Wierzę i ufam, że nikt nie będzie grał emocjami uczniów i rodziców. Możemy spierać się co do przepisów i wynagrodzeń, ale nie mogą na tym cierpieć uczniowie – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Rozmawiano również o stratach, jakie wywołały wichury, które przeszły przez województwo małopolskie w weekend.

- Mieliśmy swoistą kumulację podmuchów wiatru. Po sobotnio-niedzielnych warunkach, kiedy straż pożarna wiele razy interweniowała, wydawało się, że usunęliśmy skutki. Potem była druga fala z niedzieli na poniedziałek. Było wtedy jeszcze gorzej – przypomniał Piotr Ćwik.


Wojewoda przypomniał też, że osoby poszkodowane w wyniku silnego wiatru mogą liczyć na wsparcie ze strony rządu. W zależności od rodzaju szkód można uzyskać zasiłki celowe w wysokości do 6 tys. zł, do 20 tys. zł i do 200 tys. zł.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

20190313 Radio Kraków nowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj