Fundusz Dróg Samorządowych: ponad 371 milionów złotych dla województwa małopolskiego
2019-02-23

Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) to kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

21 lutego 2019 r. został uzgodniony plan finansowy Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu podziału środków Funduszu Dróg Samorządowych na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i dróg gminnych na poszczególne województwa, ustalony został limit wydatków na rok 2019 r. dla każdego z województw.  

Dla województwa małopolskiego na dofinansowanie zadań, realizowanych przez samorządy województwa małopolskiego limit wyniesie 298 120 004,89 zł. Natomiast dofinansowanie zadań wieloletnich, których realizacja może się rozpocząć w tym roku, wyniesie 73 433 654,24 zł na każdy kolejny rok.  

- 370 milionów to spory zastrzyk finansowy, który przypłynie do Małopolski. Wiemy, jakie są potrzeby w naszym województwie. Wiemy, jak wiele samorządy zgłaszają wniosków i postulatów, aby pozyskać dodatkowe środki na remonty i naprawy dróg. Dlatego bardzo się cieszę, że właśnie taka kwota zasili budżety samorządów – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik w TVP3 Kraków, komentując fakt przyznania tak rekordowych środków dla Małopolski.

Zachęcamy do obejrzenia materiału w TVP 3 Kraków: https://krakow.tvp.pl/41434051/370-mln-zl-na-malopolskie-drogi

Więcej informacji o FDS:https://www.gov.pl/web/infrastruktura/rekordowe-wsparcie-dla-drog-lokalnych


Fundusz Dróg Samorządowych Grafikacytat Wojewoda
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj