O szkodach wyrządzonych przez zająca szaraka i zwierzynę łowną
2019-03-20

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się spotkanie dotyczące szkód wyrządzonych w plantacjach rolnych przez zająca szaraka i zwierzynę łowną. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika.

- W rejonie koncentracji upraw warzyw w województwie małopolskim problem z pewnością jest wyczuwalny. Dotyczy to w głównej mierze powiatu miechowskiego oraz proszowickiego. Niech dzisiejsze spotkanie będzie okazją do zebrania obserwacji i wniosków oraz wspólnego przeanalizowania sytuacji pod kątem wypracowania rozwiązań służących ograniczaniu szkód spowodowanych przez zwierzynę – mówił wojewoda Piotr Ćwik, otwierając spotkanie.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Krakowie Łukasz Strzelewicz, komendant Państwowej Straży Rybackiej Łukasz Najder, nadleśniczy Nadleśnictwa Miechów dr inż. Jan Kaczmarski, przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Producentów Warzyw z siedzibą w Proszowicach, a także Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

DSC_0711DSC_0708DSC_0722krolikiDSC_0716
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj