Wojewoda małopolski w Tematach Dnia
2019-04-04

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem programu „Tematy dnia” w TVP3 Kraków. Rozmowa z redaktorem Jackiem Bańką dotyczyła sytuacji w oświacie oraz zatrzymań w sprawie nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik podkreślił, że rozmowy osób protestujących z rządem trwają, wyraził również nadzieję, że dojdzie do szybkiego porozumienia stron.

- Prowadzenie rozmów, dialog i podnoszenie wynagrodzeń – to jest dobry wyznacznik do tego żeby dojść do porozumienia – mówił Wojewoda.

Kolejnym tematem były zatrzymania w sprawie nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów.

W ostatnich latach na terenie kraju odnotowano wiele przypadków porzucania odpadów. Małopolscy policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za składowanie niebezpiecznych odpadów.

- Te aresztowania rozpoczęły się od października 2018 roku, okazało się że to na bardzo dużą skalę prowadzona działalność przez jedną z firm w okolicach Krakowa. (…) – Zmieniły się przepisy, które dają możliwość wyposażenia właściwych służb we właściwe narzędzia, tu sprawa idzie w dobrym kierunku, ale pozostają teraz zaszłości, które musimy usunąć. Te zatrzymania to jest dopiero początek działań – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

20190404 tematy dnia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj