Delegacja z Ukrainy z wizytą w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie
2019-04-09

W związku z trwającym Europejskim Kongresem Samorządów w Krakowie przebywa ukraińska delegacja składająca się z przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych, ekspertów oraz mediów. Dzisiaj w naszym Urzędzie gościł ich wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Bardzo się cieszę, że spotykam się z Państwem w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Dziękuję, że pomimo napiętego programu Państwa wizyty znalazła się okazja do stworzenia tej wspólnej platformy rozmów o roli administracji rządowej na poziomie województwa oraz wymiany doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządów w naszych ojczyznach – powiedział wojewoda Piotr Ćwik podczas powitania delegacji. 

Szczegóły dotyczące funkcjonowania administracji rządowej oraz współpracy z samorządami w Małopolsce przybliżył gościom Mirosław Chrapusta, dyrektor Wydziału Prawnego i Nadzoru naszego Urzędu. Nie zabrakło także zaproszeń skierowanych na ręce wojewody do podjęcia bliższej współpracy z jednostkami administracji samorządowej z Ukrainy oraz do złożenia wizyty w tym kraju.  


delegacja_Ukrainy4delegacja_Ukrainy3delegacja_Ukrainy1delegacja_Ukrainy5delegacja_Ukrainy2delegacja_Ukrainy6delegacja_Ukrainy7delegacja_Ukrainy8delegacja_Ukrainy
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj