Rowerowa Odyseja Dobroci w Krakowie
2019-04-12

To inicjatywa ukazująca, jak z pasji jednego człowieka rodzi się akcja charytatywna. Jej pomysłodawcą jest Tomasz Boryński - pasjonat sportu oddany podróżowaniu rowerem. „Rowerową Odyseję Dobroci” organizuje wspólnie z Fundacją Podróże bez Granic.

Podczas akcji Tomasz Boryński przebędzie na rowerze trasę o długości 2000 km. Droga prowadzi z miejscowości Bad Kreuznach w południowo-zachodnich Niemczech, skąd rowerzysta wyruszył 6 kwietnia. W najbliższą sobotę, tj. 13 kwietnia, dotrze on do Krakowa. Trasa będzie miała swój finał w Gdyni, skąd pochodzi pomysłodawca.  

Podczas poszczególnych etapów wyprawy Tomaszowi Boryńskiemu towarzyszyć będą rowerzyści zarówno pełnosprawni, jak i niepełnosprawni. W ramach Odysei organizowana jest zbiórka funduszy niezbędnych na organizację rekreacyjnego rajdu rowerowego dla osób z niepełnosprawnością oraz zakup niezbędnego do tego celu sprzętu. Zostanie on przekazany kolejnym osobom chętnym do rozwijania swoich umiejętności w zakresie jazdy na rowerze. Taka forma spędzania wolnego czasu jest przede wszystkim doskonałą rehabilitacją – tak potrzebną osobom niepełnosprawnym. 

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji. 


rowerowa_odyseja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj