Premier Mateusz Morawiecki zaprasza do debaty na temat edukacji
2019-04-18

– Myślę, że okrągły stół da możliwość wypracowania najlepszych rozwiązań zarówno dla polskiej szkoły, jak i polskiej rodziny – mówił premier na briefingu prasowym, który odbył się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, zapraszając wraz z wicepremier Beatą Szydło do rozmów na temat przebudowy systemu edukacji. Spotkanie zaplanowano na 26 kwietnia o godz. 12 na Stadionie Narodowym.

Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd proponuje okrągły stół edukacyjny w czterech obszarach: pierwszy - uczniowie, drugi - nauczyciele, trzeci - jakość edukacji i jakość kształcenia oraz czwarty, roboczo nazwany – nowoczesna szkoła.

Szef rządu zaprosił do udziału w okrągłym stole m.in. reprezentacje rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję. Podkreślił, że chciałby, aby wszyscy jego uczestnicy: strona rządowa, nauczyciele, związkowcy byli wygrani.

Premier zaznaczył, że ten zaogniony spór można rozładować tylko poprzez pogłębioną, kompleksową analizę stanu edukacji i takie podejście deklaruje. Jak dodał, nie da się nadrobić wieloletnich zapóźnień w kilka miesięcy, a nawet w kilka kwartałów.

- Konkurujemy z przedsiębiorcami całego świata. Mówię o tym podczas konferencji nt. edukacji, ponieważ przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że dobrze wykształcony młody człowiek jest podstawą dobrej gospodarki – kontynuował premier.

Wyraził również nadzieję, że to spotkanie stanie się ogólnopolską debatą na temat edukacji.

Podczas konferencji w Krakowie premier podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że egzaminy gimnazjalne i w szkołach podstawowych odbyły się bez przeszkód, w tym także wolontariuszom, którzy pomagali w organizacji. Zaapelował również, aby rady pedagogiczne zaklasyfikowały maturzystów do matur, bo to jest dla nich bardzo ważny życiowy moment.

Źródła:

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-mateusz-morawiecki-zaprasza-do-debaty-na-temat-edukacji.html

https://www.gov.pl/web/edukacja/okragly-stol-edukacyjny


Premier_MUW1Premier_MUW3Premier_MUWPremier_MUW4Premier_MUW2Okrągły Stół edukacyjny — kopia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj