Wojewoda małopolski Piotr Ćwik w TVP 3 Kraków
2019-04-29

Sytuacja hydrologiczna w Małopolsce w związku z trwającymi opadami deszczu, podpisanie umów w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego oraz szczegóły organizacyjne dotyczące uroczystości 2 i 3 maja – to główne zagadnienia poruszone w programie „Tematy Dnia” z udziałem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika.

Jak uspakajał wojewoda małopolski, opady nie są gwałtowne, dlatego w chwili obecnej nie ma powodów do interwencji Straży Pożarnej, a poziom wody w małopolskich rzekach nie jest groźny, choć oczywiście sytuacja hydrologiczna jest na bieżąco analizowana. Następnie Piotr Ćwik przybliżył, jakie korzyści przyniosą kolejne środki przyznane w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego, zwłaszcza jeśli chodzi o infrastrukturę drogową.

Tematem przewodnim programu były oczywiście szczegóły związane z planowanym 2 maja piknikiem rodzinnym #Europejska małoPOLSKA, który odbędzie się z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 15-lecia Polski w Unii Europejskiej. Rozmawiano także o uroczystościach z okazji Święta Narodowego 3 maja.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy

20190430Tematy Dnia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj