Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Wadowicach
2019-05-17

W tym roku Wadowice stały się miejscem Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka. Uroczystości były okazją do wspólnego świętowania z udziałem strażaków zawodowych, druhów z ochotniczych straży pożarnych i wszystkich mieszkańców Małopolski. W obchodach uczestniczyli m.in. wicepremier Beata Szydło, wojewoda małopolski Piotr Ćwik i małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie st. bryg. Marek Bębenek.

Doroczne uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych, kompanii honorowych, pododdziałów i orkiestry rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli na wadowicki Rynek, gdzie – po złożeniu kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II – odbył się okolicznościowy apel. Dowódca uroczystości złożył meldunek, po czym nastąpił przegląd poddziałów, podniesienie na maszt flagi państwowej i odśpiewanie hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystości zwieńczyły defilada i przemarsz pododdziałów marszowych i zmotoryzowanych. 

Podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka wręczone zostały również odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe dla najbardziej zasłużonych strażaków i osób wspierających ochronę przeciwpożarową z terenu województwa małopolskiego.


Zdjęcia: Adrian Socha  

PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice PSP_Wadowice
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj