Małopolska to nasza wspólna sprawa
2019-05-20

O tym, że tylko wspólna troska o bezpieczeństwo i środowisko naturalne może przynieść realny skutek oraz jak skutecznie działać w tym obszarze mówi zawarte dzisiaj w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu porozumienie.

Wspólna deklaracja została podpisana przez marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz prezesa Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierza Koprowskiego – przy udziale wojewody małopolskiego Piotra Ćwika – a małopolskimi służbami i instytucjami działających na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego i ekologicznego.  

Wśród sygnatariuszy są: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Karpacki Oddział Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, Grupy Regionalne Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, oddziały Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz inne fundacje i instytucje.  

Ścisła współpraca tak wielu podmiotów jest gwarantem zintensyfikowania działań podejmowanych w celu poprawy bezpieczeństwa oraz redukcji zagrożeń dla środowiska w Małopolsce.  

Strony deklaracji zobowiązały się do m.in. działań ukierunkowanych na właściwe wyposażanie techniczne funkcjonariuszy oraz infrastruktury na terenie województwa małopolskiego, w tym na poprawę efektywności energetycznej oraz przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Realizowane będą takie działania wspierające jak zakup sprzętu czy szkolenia i ćwiczenia ratownicze. Zdjęcia: Biuro Prasowe UMWM

Porozumienie_Nsącz Porozumienie_Nsącz Porozumienie_Nsącz Porozumienie_Nsącz Porozumienie_Nsącz Porozumienie_Nsącz
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj