Premier Morawiecki spotkał się z mieszkańcami podtopionych miejscowości
2019-05-22

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził mieszkańców Suchego Gruntu, którzy zostali poszkodowani przez intensywne opady deszczu i burze. Minionej doby ulewy nawiedziły bowiem przede wszystkim wschodnią Małopolskę i tym samym spowodowały podtopienia budynków oraz zniszczenia dróg. Na miejscu byli również wicepremier Beata Szydło, wojewoda małopolski Piotr Ćwik i szefowie służb.

Szef rządu wizytował zalane tereny i oceniał zniszczenia spowodowane przez żywioł. W miejscowości Suchy Grunt w gminie Szczucin uczestniczył w odprawie sztabu kryzysowego, w trakcie której przedstawiciele służb przekazali kompleksową informację o aktualnej sytuacji hydrometeorologicznej w województwie małopolskim. Premier podziękował wszystkim zaangażowanym w walkę ze skutkami nawałnicy i zapewnił, że nikt z poszkodowanych nie pozostanie bez pomocy. 

Służby państwowe podejmują wszelkie działania, aby chronić i ratować dobytek. Skierowaliśmy do pomocy najlepsze jednostki. Dziękuję służbom za pomoc rodzinom w tej dramatycznej sytuacji. Dla najbardziej potrzebujących osób jest zabezpieczony nocleg. Zwracamy się do pracodawców, aby pracownicy należący do Ochotniczej Straży Pożarnej, która współpracuje z Państwową Strażą Pożarną, mogli dołączyć do akcji ratunkowej – mówił premier Morawiecki. 

Przekazałem wojewodom polecenie użycia wszelkich możliwych sił i środków w celu oszacowania strat, a także maksymalnego ich minimalizowania i zabezpieczania dorobku życia wielu rodzin – dodał szef rządu. 


powódź_premier powódź_premier powódź_premier powódź_premier powódź_premier powódź_premier powódź_premier powódź_premier powódź_premier powódź_premier powódź_premier powódź_premier powódź_premier
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj