Wojewoda małopolski Piotr Ćwik w programie „Bliżej polityki”
2019-06-02

Wybory do Parlamentu Europejskiego, 30-lecie wyborów czerwcowych, wnioski o pomoc poszkodowanym wskutek ostatnich opadów – to główne tematy poruszone w programie „Bliżej polityki” w TVP3 Kraków, którego gościem był wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- 4 czerwca jest datą bardzo historyczną, jeśli chodzi o pierwsze wolne wybory, które odbyły się w 1989 roku, ale przecież sięgamy jeszcze głębiej do tych czerwcowych dni 1979 roku, bo to 40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. I tak naprawdę to były podwaliny tego zrywu solidarnościowego, który nastąpił w roku 1980 – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Odnosząc się do kwestii pomocy poszkodowanym wskutek ostatnich opadów, wojewoda zapewnił, że są zabezpieczone środki na pomoc finansową dla zalanych gmin.

- Oczekujemy na wnioski od samorządów na wypłatę tych pierwszych najważniejszych zapomóg, ale także na wypłatę wsparcia finansowego, jeśli chodzi o remonty, naprawy uszkodzonych budynków; także jeśli chodzi o szacowanie w dalszej kolejności szkód rolniczych czy szkód na drogach – dodał wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

20190603 blizej polityki
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj