Kolejne rozmowy z wojewodą małopolskim z Radiu Kraków
2019-06-06

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem kolejnej czwartkowej rozmowy w Radiu Kraków. Wśród omawianych tematów znalazły się: rekonstrukcja rządu, 30. rocznica wyborów czerwcowych oraz promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przekazane ostatnio małopolskim samorządom.

- Wchodziliśmy w zupełnie nowe realia. Pojawiali się nowi ludzie, którzy szli do polityki, szli do Senatu. I ten Senat zdominowany – na 100 mandatów 99 zdobytych – przez opozycję, która dochodziła do władzy, przez ludzi „Solidarności”, którzy z tych korzeni wyszli. Świętowanie 4 czerwca było właśnie takim momentem, kiedy można było do tych wspomnień wrócić, przypomnieć też ważne postaci, ale myślę także – przypomnieć to wydarzenie sprzed 40 lat, które również wspominaliśmy, czyli pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski. Przecież ta pielgrzymka tak naprawdę położyła podwaliny pod pierwszy ruch „Solidarności”, a później w konsekwencji doprowadziła – chociaż po jeszcze trudnym okresie stanu wojennego – do tego, że mogliśmy przeżyć dzień 4 czerwca – mówił wojewoda o rocznicy wyborów kontraktowych.


Rozmawiano także o kolejnej transzy promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przyznanych małopolskim samorządom.

- To środki na odbudowę dróg, ale i także na odbudowę infrastruktury, oczyszczalni, (…) środki na odbudowę boisk sportowych, które zostały zniszczone w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych (…). Promesy na ponad 11 mln trafiły także na stabilizację i naprawę dwóch osuwisk i na naprawy, remonty tzw. popowodziowe. W sumie w tym roku pieniędzy rządowych przekazaliśmy już do samorządów na kwotę 114 mln i to nie jest jeszcze koniec (…) – podsumował wojewoda Piotr Ćwik.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy 

woj radio krakow nowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj